Sąd Rejonowy w Zwoleniu

https://www.zwolen.sr.gov.pl/srz/obsluga-interesantow/informacje-dodatkowe-dl/informacje-dla-osob-nie/informacje-dla-osob-glu/6740,INFORMACJE-DLA-OSOB-GLUCHYCH-LUB-SLABOSLYSZACYCH.html
20.07.2024, 10:57

INFORMACJE DLA OSÓB GŁUCHYCH LUB SŁABOSŁYSZĄCYCH

Sąd Rejonowy w Zwoleniu realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online.

 

 

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

 

Z usługi tłumacza j. migowego online można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu , gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać  nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram 

 

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w :

  1. Sąd Rejonowy w Zwoleniu ul. Moniuszki 6, parter

Tłumacz on-line języka migowego dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy.

 

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem tłumacza on-line zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych


Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Informacja o działalności Sądu Rejonowego w Zwoleniu

 

SR_Zwolen_Dzialalnosc.mp4

Metadane

Data publikacji : 06.07.2021
Data modyfikacji : 27.07.2022
Rejestr zmian
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Zwoleniu
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Redaktor BIP
Osoba udostępniająca informację:
Redaktor BIP
Osoba modyfikująca informację:
Makuch Rafał

Opcje strony